Sağlık emekçileri 17 Nisan'da G(ö)revde!

Sağlık emekçileri, ülke çapında “Eşit, ücretsiz, nitelikli sağlık hizmeti, iş, can ve gelir güvencesi” talebiyle iş bırakacak...

Sağlık emekçileri 17 Nisan'da G(ö)revde!

Türk Tabipler Birliği ve çok sayıda sağlık meslek örgütü 17 Nisan’da ülke çapında iş bırakacak. Hekimler ve sağlık çalışanları yapılacak iş bırakma eylemleriyle sağlıkta artan şiddeti alınmayan önlemleri protesto edecek.

ÇAĞRI İZMİR'DEN

Dr. Ersin Arslan’ın Gaziantep’te çalıştığı hastanede bir hasta yakını tarafından öldürülmesinin birinci yılında düzenlenecek iş bırakma eyleminin çağrısı 28 Mart’ta iki hekimin şiddete maruz kaldığı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi önünde yapıldı.

Sağlık meslek örgütleri tarafından 3 Nisan’da yapılan açıklamada sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin yaygınlaştığını ve olağan hale geldiğine dikkat çekildi.  Açıklamada sağlıkta artan şiddeti araştırmak ve önlemek için kurulan TBMM Sağlıkta Şiddeti Araştırma Komisyonu’nun  gelişmelere seyirci kaldığı ifade edildi.

Hekimler ve sağlık çalışanları ülke çapında Sağlıkta Dönüşüm Programı ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti protesto etmek için 17 Nisan’da hastane ve sağlık birimlerinde iş bırakacaklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2013, 22:16
YORUM EKLE