MHP'li belediye önce esnafın 20. yılını kutladı ardından işyerini yıktı

MHP'li belediyeden bir garip uygulama

MHP'li belediye önce esnafın 20. yılını kutladı ardından işyerini yıktı

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde önceki gün akşam Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül'ün esnaflığının 20'nci yılına ilişkin teşekkür plaket verdiği 73 yaşındaki Hüseyin Kibar'ın kafeteryası, kaçak olduğu gerekçesiyle dün belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Milliyet'te yer alan habere göre kafeteryası yıkılan Hüseyin Kibar, "20 yıldan fazla hizmet yaptım. bugün sabah da çalıştırdığım kafeterya kepçelerle yıkıldı. Ben başkana teşekkür ediyorum. Sağolsun, var olsun. 20 yıl sonra en azından bizi hatırladı. Eskiden seçimden seçime hatırlıyordu. Ama bu sefer çok iyi hatırladı ve hiç hatırlardan çıkmayacağız, ona teşekkür ediyorum. Akşam konuşmasında ’Beldibi’ndeki kaçak inşaatları dükkanları yıktım, daha Çamyuva’da, Tekirova’da da yıkacağım dükkanlar var’ dedi ve bu sabah da ilk benim dükkandan başladı. Kimse bize haber vermedi. Ben de sezon başladı diye 30 bin liralık yatırım yaptım. Ne malımı koyacak yerim var, ne de başka dükkan tutacak param var" diye konuştu.

Belediye Başkanı Gül ise "Esnaflıkta 20’nci yılını dolduruyor olması birinin kaçak yerinin yıkılmayacağı anlamına gelmiyor. İkisi çok farklı şeyler. Biz bu ödülü verirken hiç kimsenin dükkanının iskanına, ruhsatına bakmadık. Yapılan araştırmalarda 20 yıl ve üzeri çalışanlara bu ödülleri veriyoruz. 30’uncu yılını doldurduğunda gerekirse yine ödül veririz. Kaçak yapılaşmayla bu işin alakası yok" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 00:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER