HDP'den, grevdeki Petkim işçilerine dayanışma ziyareti

HDP milletvekili adayı Gündüz: 'HDP, sadece seçim döneminde değil, her zaman ve her yerde işçi ve emekçilerin haklı mücadelesinin yanındadır'

HDP'den, grevdeki Petkim işçilerine dayanışma ziyareti

HDP İzmir milletvekili adaylarından Süleyman Gündüz, HDP yöneticileri ve partililerle birlikte Aliağa Petkim’de yılbaşından bu yana devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine greve çıkan işçilere dayanışma ziyaretinde bulundu.

Petrol-İş Mali Genel Sekreteri İbrahim Doğangül, Şube Başkanı Ahmet Oktay ile  görüşen Gül beraberindekiler, iş yerlerindeki çalışma koşullarının patronların keyfi uygulamalarına bırakılamayacağına, söz, yetki, kararda işçi ve emekçilerin de olması gerektiğine işaret ederken, görüşmede Soma’da hayatını kaydeden işçiler de anıldı.

HDP’lı aday Gündüz, parti olarak sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman, her yerde işçi ve emekçilerin halkı mücadelelerinin yanında olduklarını belirterek, mücadelelerinde başarılar diledi.

Petrol-İş temsilcileri de ziyaretin kendilerine moral olduğunu, dayanışma mesajlarından memnun olduklarını ifade ederek, teşekkür ettiler.

(Demokrat Haber)

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 15:55

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER