Alaşehir'de "köprü ve mazota zam" grevi

"Zam şartımız yerine gelene kadar bu grevimiz devam edecek"

Alaşehir'de "köprü ve mazota zam" grevi

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde bulunan S.S. 40 NOLU MOTORLU TAŞIYICILAR KOOPERATİFİ köprü ve mazot zammı talebiyle iş bırakarak greve çıktı. 

S.S. 40'nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi'nin anlaşmalı olduğu Sarıkız Maden Suyu Fabrikası ile istenen zam konusunda uzlaşma sağlanamadı. Şoförler 31 Ocak tarihinden itibaren iş bırakarak greve çıktı. 

İşçilerin talebi istedikleri şu şekilde:

"SADECE EKMEĞİMİZİ SAVUNUYORUZ” 

4 aydır zam istiyoruz köprü zam yaptı, mazota zam geldi. Köprü zam parası, mazot zam parası  verilsin devam edelim istiyoruz. Daha önce Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban ile görüşüldüğünde yılbaşına kadar bu zam isteminizi geri çekin yılbaşından sonra tekrar oturup konuşalım anlaşma sağlayalım denildiğinde ise yılbaşından sonra yanına gittiğimizse ise görüşme ertelenmiştir.

Zam şartımız yerine gelene kadar bu grevimiz devam edecek, gerekirse 20 gün 40 gün olsun taviz verilmeyecek. Anlaşma sağlandığı takdirde anlaşma imzalanıp işlerimize geri döneceğiz. İnsanlara haksızlığımız yok biz sadece ekmeğimizi savunuyoruz. 

" 4 SENEDİR ZAM ALAMAIYORUZ” 

4 aydır bu süreç devam ediyor. 4 senedir zam almıyoruz. Köprü parası + %10 zam istiyoruz. 300 lira İstanbul köprü zammı + İzmir için ise 45 lira zam istiyoruz. Sahil kısımdaki yerlere ise mazot parasıyla araç gönderiyoruz, cebimizden çıkan mazot parasını isteyip cebimizden ödemek istemiyoruz. Masraf ağır olduğu için zam miktarını cebinizden ödeyerek para kazanmayıp zarar yaparak ürünleri götürüyoruz. Alaşehir Belediye Başkanı Dr. Gökhan Karaçoban'ın gelip bizim arkamızda durmasını destek çıkmasını sarıkız fabrikası ile arabulucu olmasını istiyor, sorunu çözmesini bekliyoruz.

Berkcan Zengin/ DEMOKRAT HABER 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2017, 09:09

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER