İYİ Parti Gerze İlçe Başkanı Yavuz Yiğit, 11 Ağustos'ta Kastamonu'nun Bozkurt ve Sinop'un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından toplanan yardımların bir kısmının Sinop'un Gerze ilçesinde halka dağıtıldığını ileri sürdü.

Yiğit, bir TIR dolusu yardım kolisinin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ait bir depoya konulduğunu ve ardından da dağıtıldığını iddia etti.

AFET BÖLGESİNE GİDECEK YARDIMLARI DAĞITTILAR’

Yiğit, sosyal medya hesabından TIR'ın ve yardım kolilerinin görüntülerini paylaşarak yaptığı paylaşımda, "Üzerinde "Geçmiş̧ olsun ve afet bölgesi olan ‘Bozkurt’ yazılarının da göründüğü koliler, 57 plakalı TIR ile haldeki depoya yanaşmış ve insanlara dağıtılırken görüntülenmiştir. Plakayı vermemdeki amaç yanlışlık ihtimalinin bana göre imkansız olmasındandır. Her yerde ilçenin ismi yazarken yanlışlık olması zaten herkese saçma gelecektir. Herkesin kafasında aynı sorular. Cevaplar merakla bekleniyor" ifadelerini kullandı.

Yiğit, yardım kolilerinin belge ve kayıt istenmeden gelişi güzel dağıtıldığını belirtirken, kolilerin üstünde bulunan “Geçmiş olsun Bozkurt” yazısı dikkat çekti.