CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'dan harçlık isteyen muhabiri medya patronları üzerinden eleştirerek "Böyle patrona böyle muhabir" şeklinde konuştu.

İnce, Yalova Valiliğince Şaban Temüge Turizm Otelcilik Meslek Lisesi Uygulama Oteli'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde gazetecilere yaptığı açıklamada, İstanbul'da bir muhabirin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan bayram namazı sonrası harçlık istediğini hatırlattı.

Muhabirin davranışının hoş olmadığını savunan İnce, "Başbakan'dan harçlık isteyen medyayı ilk kez gördük. Bir muhabir, bir başbakandan bayram harçlığı istiyor. İşte böyle patronlara böyle muhabir olur. Oraya görev yapmaya, haber yapmaya gitmiş bir muhabir, Başbakan'dan harçlık isteyebiliyorsa Türkiye'de medyanın geldiği durumunu çok net şekilde ortaya koyuyor bu" değerlendirmesinde bulundu.

Bir gazeteci, İnce'ye, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olup olmayacağını sordu.

İnce, partisinde hangi görev verilirse orada "savaştığını" söyleyerek, şunları kaydetti:

"Ben partimin askeriyim, CHP'nin neferiyim. Bana hangi cephede 'savaş' derlerse orada savaşırım. Sadece cepheler, siperler değişir. Şu anda partinin grup başkanvekilliğini yapıyorum, parlamentoda savaşıyorum. 'Savaşıyorum' sözümü tırnak içinde söylüyorum. Parti kararını değiştirir, beni başka bir cepheye sürerse orada da hazırım. Bu hangi görev olursa olsun; belediye meclis üyeliği, muhtarlık, milletvekilliği hiç fark etmez fakat benim böyle bir talebim yok. Bunun altını ısrarla çiziyorum; benim böyle bir talebim yok." (ntvmsnbc)