Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne, hekimlik diploması olmadığı halde atanan başhekim, gelen tepkiler üzerine istifa etti.

Düzce Üniversitesi Hastanesi'ne "Beden eğitimi öğretmeninin başhekim atamasına"na ilişkin haberlerde adı geçen Recep Özmerdivenli görevinden istifa etti.

Özmerdivenli, istifa nedenini de, "Kurumumun benim yüzümden zarar görmemesi için istifa ettim" diye açıkladı.

'BEDEN EĞİTİMİ DEĞİL BİYOLOJİ MEZUNUYUM'

Özmerdivenli ayrıca yaptığı açıklamada, beden eğitimi bölümü mezunu olmadığını, fizyoloji bölümünün kadro sıkıntısı olduğu için beden eğitiminden kadro aldığını söyledi, "Ben Selçuk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunuyum, hekim değilim ama temel tıp bilimi doçentiyim. Üniversite hastanesi, sağlık uygulama araştırma merkezine dönüştürüldü. Ben de merkez müdürü olarak atandım. Merkez müdürü başhekim gibi çalışır, yasalara uymayan bir durum söz konusu değil" dedi.

Konuyla ilgili haberler üzerine, Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi internet sitesinden "başhekim" olarak görülen Recep Özmerdivenli'nin unvanı da, "araştırma ve uygulama merkez müdürü" olarak değiştirilmişti. (Cumhuriyet, Cnntürk)