Antarktika’daki gizemli devasa obje

Secure Team, Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nda Antarktika’da gizli üsler inşa ettiğini iddia ediyor

Antarktika’daki gizemli devasa obje

Bilim insanları, Güney Kutbu’nda buzulların altında 245 kilometrelik bir alana yayılmış durumda ve derinliği de 848 metreyi bulan bir obje görüntüledi.

Obje yaklaşık 245 kilometrelik bir alana yayılmış durumda ve derinliği de 848 metreyi buluyor.

Bazı bilim insanları bu objenin devasa bir asteroidin kalıntıları olabileceğini düşünüyor.

Eğer bu teori doğruysa, bu asteroit Dünya’daki deniz canlılarının yüzde 96’sını ve karalardaki canlıların yüzde 70’ini yok eden Permiyen-Triyas yokoluşu’na sebep olmuş olabilir.

Fakat bu gibi olaylarda her zaman yaşandığı gibi internette dolaşan farklı teoriler var. Bazı komplo teorisyenleri bunun çok büyük çaplı bir UFO saldırısı ya da Hollow Earth denilen gizemli yeraltı dünyasına geçiş yapılan bir geçit olduğunu iddia ediyor.


 
KOMPLO TEORİLERİ
 
‘Wilkes Land yerçekimi anomalisi‘ adı verilen bu obje ilk olarak 2006 yılında NASA uyduları yerçekimsel değişiklikleri tespit ettiğinde ortaya çıktı.
 
Secure Team 10 adlı hesabın objeyle ilgili yayınladığı YouTube videosunun ardından UFO konusu yeniden gündeme geldi. Videoda konuşan kişi, “Bilim insaları, kalın buz kütlesinin altında yatan şeyin ne olduğu bugüne dek anlayabilmiş değiller. Bu kıta yüzyıllardır gizemli bir şekilde varlığını sürdürüyor.” diyor.
 
Secure Team 10, Nazilerin İkinci Dünya Savaşı’nda Antarktika’da gizli üsler inşa ettiğini iddia ediyor.

Fakat bu objeyi ilk kez keşfeden bilimciler bunun devasa bir çarpma krateri olduğunu düşünüyorlar.

2006 yılında krateri keşfettiğinde Ohio Devlet Üniversitesi’nde Jeoloji Bilimleri Profesörü olan Ralph von Frese, “Bu Wilkes Land krateri dinozorları öldüren kraterden çok daha büyük ve muhtemelen ilk düştüğü zaman Dünya’da felaketlere sebep oldu.

Kraterden kaynaklanan bütün çevresel değişimler son derece yıkıcı bir ortam oluşturmuş olmalı. O yüzden yeryüzündeki yaşam formlarının çoğunun yok olması tesadüf değil.” diyor.(Kaynak: Dünya Halleri)

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 23:13

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER