TRT Çocuk'ta 'Kaz Dağları'na zarar veriliyor' diyen çocuğu sansür

Kaz Dağları’nda binlerce ağacın kesilmesine tepkiler giderek büyüyor

TRT Çocuk'ta 'Kaz Dağları'na zarar veriliyor' diyen çocuğu sansür

Kaz Dağları’nda altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesine yönelik tepkiler her geçen gün büyüyor.

Doğa katliamına bir tepki de TRT Çocuk’ta gündeme geldi. Utku isimli 9 yaşındaki çocuk, TRT Çocuk’ta yayınlanan Haberin Olsun programına katıldı. Konuşmanın sonunda Utku, “Bir şey söylemek istiyorum, Kaz Dağlarımıza şu anda çok büyük bir zarar verilmekte…” dedi. Utku’nun bu sözleri TRT tarafından sansürlendi ve o anda reji ekibi tarafından telefonun sesi kısıldı.

YAYINDAN ALDILAR

Utku’nun sözlerinin ardından program sunucusu Gözde Çevik’in tepkisi dikkat çekti. Sunucu, “Utkucuğum güzel güzel konuştuk şimdi seninle, iyi bayramlar” diyerek yayından aldı. TRT Çocuk’ta yaşanan bu gelişme kısa sürede sosyal medyanın da gündemi oldu. Birçok kullanıcı TRT’nin bu tavrını sert bir dille eleştirdi.

CHP milletvekili Tuncay Özkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bir çocuğun konuşmasına bile tahammülleri yok! TRT Çocuk programına bağlanan Utku’nun sözleri Kazdağları’ndaki ağaç katliamını eleştirmesi nedeniyle kesildi! Doğayı savunan bir çocuğun sözlerine bile sansür uygulayan zihniyetten Türkiye’ye hayır gelmez!” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER