Tarkan'dan Kaz Dağları tepkisi: Yeter artık

Tarkan sosyal medya paylaşımıyla Kaz Dağları'ndaki ağaç katliamına tepki gösterdi

Tarkan'dan Kaz Dağları tepkisi: Yeter artık

Şarkıcı Tarkan, Kaz Dağları’nda ağaç kıyımına karşı tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Tarkan, Kaz Dağları’nın önceki ve sonraki hallerini paylaşarak “Yeter artık” mesajını paylaştı.

Tarkan’ın  “#KazDağlarıHepimizin #kazdaglarınadokunma” başlığıyla paylaştığı mesajı şu şekilde:

“Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler, Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.

Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.”

Tarkan’ın paylaşımına 100 bini aşkın yorum ve 200 binden fazla beğeni geldi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2019, 09:35

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER