Kazdağı'nda Ekofestival başlıyor

Festivalin bu yılki teması: Enerji

Kazdağı'nda Ekofestival başlıyor

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Kazdağı Ekofestivali, 15-19 Ağustos tarihleri arasında Balıkesir-Edremit’te yapılacak. Festivalin bu yılki teması: Enerji.

Ekofest, her yıl bölgedeki bir çevre sorununa veya çözümüne odaklanıyor. 2014’te Mıhlı Çayı üzerinde yapılmak istenen Mıhlı Barajı’na, 2015’te “ormanların” önemine, 2017’de “toprak” konusuna dikkat çekildi. Türkiye’nin dört bir yanından ekolojistlerin, doğaseverlerin bir araya geldiği Kazdağı Ekofest bu yıl, Zeytinli Baraj Projesi’nin toprak altında bırakma olasılığının olduğu bir alanda, enerji tasarrufunun ve yenilenebilir enerjinin önemine dikkat çekmek için “enerji” temasını seçti.

Çanakkale, Edremit, Küçükkuyu Belediyeleri ile Ege ve Marmara Belediyeler Birliği’nin ve Bölgedeki Sivil Toplum Örgütlerinin de destek olduğu ve teması “enerji” olan Ekofest’in bu yılki sloganı “Güneş bize yeter”. Festivalin adresi ise Balıkesir-Edremit’teki Kuzgun Kamp…

Kazdağı Ekofestival’in internet sayfasından yapılan açıklamada, “Her yıl belirlenen tema dâhilinde paneller, söyleşiler ile alanında uzman kişileri dinleyerek bilinçlendiğimiz, doğa tahribatına karşı birlikte mücadele etme yollarını öğrendiğimiz, şairler ve yazarlarla doğanın edebiyatla olan bütünlüğünü fark ettiğimiz, çok yönlü, öğretici bir festivaldir. Her sabah güne tai chi, yoga, doğa yürüyüşü, meditasyon ile başlayıp gün içerisinde seramik, arkadaş bilekliği, mandala, şiir, beden ritim gibi çeşitli atölyelerle, paneller, söyleşiler, forumlarla devam ediyor, akşam konserleriyle ruhumuzu besliyoruz. Ekofest, en çok çocuklarımız için. Çocuklar, doğa ile tanışma ve çeşitli çocuk atölyelerinde kendilerini geliştirme ve eğlenme olanağı buluyor” denildi. Festivalin programının detaylarına resmi adresten ulaşılabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2018, 08:32

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER