Jandarma taş ocağına karşı direnen yurttaşların çadırlarını söktü: 'Bu Allah’tan reva mı?'

İkizdere’de taş ocağına karşı yurttaşları eylemi sürüyor

Jandarma taş ocağına karşı direnen yurttaşların çadırlarını söktü: 'Bu Allah’tan reva mı?'

Rize İkizdere’de hükümete yakın şirketin projesi olan taş ocağına karşı yurttaşları eylemi sürerken, gece 02.30 sıralarında jandarma ekiplerinin gizlice yurttaşların kurduğu çadırları söktüğü bildirildi.

Gece operasyonuna tepki gösteren yurttaş “Gece 2 buçukta jandarma kolluk kuvveti geldi bizim kurduğumuz çadırları yerle bir etti. Bu Allah’tan reva mı?” diye sordu.

Cumhuriyet’in haberine göre İkizdere’ye geceleyin düzenlenen jandarma operasyonunda yaşananları çektiği görüntülerle anlatan bir yurttaş, “Tapulu arazilerimize girerek arama yapıyorlar. Evlerimizin ışığını açtığımızı görünce koşa koşa gittiler. Sebep dahi göstermeden tüm çadırlarımızı kaldırdı. Gece 2 buçukta jandarma kolluk kuvveti geldi bizim kurduğumuz çadırları yerle bir etti. Bu Allah’tan reva mı? Bu cesareti kimden alıyor bu insanlar? Yazıktır günahtır, emek verdik biz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir toprak
Bekir toprak - 1 ay Önce

Kolluk kuvvetlerinin görevi eskiden ülkenin taşını toprağını ormanını haksızlığa zorbalığa uğrayan vatandaşların nın can mal ve onurunu korumak şimdi gerçekten ne yapıyorlar

SIRADAKİ HABER