İstanbul'da müsilaj temizliği başlatıldı

Kartal Belediyesi ile İBB ekipleri tarafından müsilaj deniz yüzeyi temizleme tekneleriyle çalışma yapılıyor

İstanbul'da müsilaj temizliği başlatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Kartal Belediyesi, Marmara Denizi'ni saran müsilajı (deniz salyası) kıyılardan temizleme çalışması başlattı.

Müsilaj, Kartal’da belediye ekipleri tarafından deniz süpürgesi ve amfibik araçların desteğiyle toplanıyor. Evrensel'de yer alan habere göre, Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, küresel ısınmayla denizdeki mikroorganizmaların birleşmesi sonucunda deniz kusmasının meydana geldiğini belirterek "Bu çalışmayı sahil bandında Dragos’tan tüm İstanbul alanına doğru Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirecek. Biz bunu tüm Kartal’da gerçekleştireceğiz. Büyükşehir Belediyesinin araçlarıyla Kartal ekiplerimiz, Çevre Müdürlüğümüz ile ortaklaşa çalıştık” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars da "Beklediğimiz tablo şu ki bir ay içinde sıcaklık arttığında bu görüntünün ortadan kalkması. Bu çalışmanın kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum. Ama bu tekrar olmayacağı anlamına gelmiyor” dedi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Suçlu benim
Suçlu benim - 2 hafta Önce

O Cografyada yasayanlarin % 99 O Topraklarda yasamayi hiç ama hiç hak etmiyor.. Daga, Tasa, Agaca, Börtü böcek ne varsa yaziki ne yazik. Insan olarak utanç duyuyorum...Her seyi kirlettiniz...!!!

SIRADAKİ HABER