Biden Türkiye Büyükelçiliği için Jeff Flake'i aday gösterdi

ABD Başkanı Joe Biden, eski senatör Jeff Flake'i Ankara Büyükelçiliği görevine aday gösterdi

Güncel 13.07.2021 - 23:45 13.07.2021 - 23:45

ABD Başkanı Joe Biden, Ankara Büyükelçiliği görevi için eski senatör Jeff Flake'i aday gösterdi.

Yazılı açıklama yapan Flake, Biden'a teşekkür etti.

Adaylığını Medium hesabından duyuran Flake, "ABD'nin uzun süredir NATO müttefikimiz olan Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkisinin stratejik önemi göz önüne alındığında, Başkan Biden'ın bu büyükelçilik adaylığı ile bana duyduğu güvenden onur ve gurur duyuyorum" ifadesini kullandı.

Büyükelçiliğinin her iki ülke için de önemli bir zamanda çok önemli bir görevlendirme olduğunu söyleyen Flake, şunları kaydetti:

"Senato tarafından onaylanırsam, yurt dışında ABD çıkarlarını temsil eden güçlü, deneyimli ve yetenekli bir ekibe katılmaktan memnuniyet duyacağım. Hem ABD Temsilciler Meclisinde hem de Senatoda görev yapmış biri olarak, Kongrenin ABD dış politikasında oynadığı rolü anlıyor ve takdir ediyorum."

Flake, "Biden yönetimi, bu aday gösterme ile Amerikan dış politikasının ve diplomasisinin en iyi geleneğini ve parti siyasetinin kenara bırakılması gerektiği inancını teyit ediyor" değerlendirmesinde bulundu.

Flake, Arizona eyaletini temsilen Cumhuriyetçi olarak Kongrenin iki kanadında da görev yaptı.

Yorumlar

Patreon Destek Olma

Online Otobüs Bileti Al

/****************************************//* lutfen burayı ellemeyin ozel işlemdir*//****************************************//****************************************/