Saat, "Halka şiirler okuyup, şarkılara söyleyerek duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan’ın bugün 'Dilini koparırız' demesine inanmak istemiyorum” dedi

İktidara yakın isimler tarafından 'Şahane bir şey yaşamak' adlı şarkısı nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu'ya sanat camiasından destekler sürüyor.

Son olarak oyuncu Beren Saat, 'minik serçe' lakaplı Aksu için "Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz; o dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi.

Kişisel Instagram hesabında paylaşımda bulunan oyuncu, şunları söyledi:

'HATIRLA SEVGİLİ' HATIRLATMASI

"Halka şiirler okuyup, şarkılara söyleyerek duygusal köprü kurarak seçilen Erdoğan’ın bugün 'Dilini koparırız' demesine inanmak istemiyorum. Hatırla Sevgili dizisinde oynadığımızda hepimiz çok gençtik ve o dizide Recep Tayyip adlı genç iyi şiir okumasıyla öne çıkan bölümlük karakterdi hikâyemizde. Ben siyaset kadar edebiyat sevdalısı olduğunu düşünürdüm bugüne kadar.

Gözden kaçırmayın

CHP Doğu Masası Başkanı Salıcı: HDP’nin Altılı Masa’da olma talebi yok CHP Doğu Masası Başkanı Salıcı: HDP’nin Altılı Masa’da olma talebi yok

'SENİ SEVİYORUZ SEZEN'

Canımız Sezen Aksu’yu susturmanın hepimizin ezbere eşlik edeceği yüzlerce şarkısını, sonraki kuşaklara aktarmamıza engel olamayacağını çok iyi bildiğini tahmin ediyorum. Seni seviyoruz Sezen."

NE OLMUŞTU?

Aksu’nun 2017’de çıkardığı şarkının sözleri, 31 Aralık 2021’de sosyal medyadan yeniden paylaşmasıyla gündeme geldi. Şarkıdaki ‘Binmişiz bir alamete / Gidiyoruz kıyamete / Selam söyIeyin o cahil / Havva ile Ademe’ sözleri nedeniyle iktidara yakın kişi ve medya kuruluşları tarafından hedef gösterilen Aksu hakkında suç duyurusunda bile bulunuldu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kullandığı ifade de şuydu: "Serçeysen serçeliğini bil, sakın kuzgunluğa heves etme."