Birçok internet kullanıcısı rahat rahat müzik dinleyebilmek için MP3 indirebilecekleri hizmetler arıyorlar. İnternette YouTube'dan müzik indirme hizmeti sunan sitelerin yanısıra birçok ücretli servis de bu ihtiyacı karşılamakta. Fakat birçok kişi ücretsiz alternatiflere yönelerek MP3 indir yöntemiyle müziklerini indirmek istiyor. Bu sayede kullanıcılar hem para vermiyor, hem de internet olmadan da müzik dinleyebiliyorlar. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar için adeta biçilmiş kaftan olan bir uygulama bulunuyor: Snappea. İsterseniz internet sitesinden, isterseniz de Android uygulamasından kullanabileceğiniz Snappea ile video indirebiliyor, müzik indirebiliyor, arkadaşlarınızla paylaşabiliyor ve indirdiklerinizi internetsiz tüketebiliyorsunuz. Snappea'nin Android uygulamasını kullanırsanız da birçok ek özelliğe sahip olabiliyorsunuz.

YouTube; bambaşka içeriklerle dolu, oldukça zengin bir platform. Bu sitede bulabileceklerinizin sınırı yok. Eğlenceli vloglar ve oyun videoları, eğitici ders videoları, kaliteli zaman geçirmek için izlenebilecek belgesel ve kısa filmler, hepsi YouTube'da bulunuyor. Doğal olarak kullanıcılar da bu videoları internet olmayınca izleyebilmek için cihazlarına indirmek istiyorlar. Maalesef YouTube bunun için Premium almanızı istiyor, bu da belli bir miktar paraya mal oluyor. Snappea ise YouTube video indir hizmetini kullanıcılara ücretsiz olarak sunuyor. Bu işlemi gerçekleştirebilmek ise oldukça kolay. Tek yapmanız gereken şey YouTube'dan indirmek istediğiniz videonun linkini seçerek kopyalamanız, sonrasında ise bu linki Snappea'deki boşluğa yapıştırarak MP4 indirme işlemini başlatmanız. Video saniyeler içerisinde cihazınızda olacaktır. İyi seyirler.

YouTube'un sitesinde bulunan bütün içerikler bildiğiniz üzere video içerikler. Dolayısıyla, platforma yüklenen müzikler bile bir şekilde video olarak karşımıza çıkıyor. Ya sözleri, ya bir müzik klibini, ya da fonda bulunan bir sanatçı fotoğrafını görüyoruz. Fakat kullanıcılar YouTube'dan müzik indirirken bu görselleri de indirmek istemiyor, sadece ses videosu yeterli oluyor. Bunun için iyi bir video dönüştür aracı kullanmak elzem oluyor. Neyse ki Snappea bu konuda da kullanıcılara yardım ediyor. YouTube'dan linkini kopyaladığınız videoyu Snappea'deki boşluğa yapıştırarak indirme işlemindeyken MP3 seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz ses kalitesini bile seçebilir, Snappea Android uygulamasıyla farklı özelliklerden de faydalanabilirsiniz. İyi seyirler veya iyi dinlemeler diliyoruz.