Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi’nde belediye başkan adayı gösterilen Nurettin Ataman’ın çok sayıda araçtan oluşan konvoyunu yüzlerce BDP'li karşıladı. İlçeye 40 kilometre uzaklıkta bulunan Taşarası Köyü’nde bekleyen BDP’liler davul- zurna eşliğinde halay çekerken, burada bekleyen BDP’liler, konvoyun arasından geçen askeri araçlara sarı, kırmızı yeşil flamalar salladı, ’Biji Serok Apo-Yaşasın Başkan Apo’ sloganları altı.

Askeri araçların BDP’lilerin bu gösterileri arasında geçişi ilginç görüntü oluşturdu.

Askeri konvoy da BDP’lilerin bu tezahüratı altında yola devam edip görev yerine gitti.

Öte yandan bekledikleri BDP’nin belediye başkan adayı Nurettin Ataman’ın konvoyu geldikten sonra toplu halde ilçe merkezine dönen kalabalık tur attıktan sonra, parti binası önünde davul- zurnalar eşliğinde halay çekti.

Beytüşşebap Belediye Başkanı Yusuf Temel, yaptığı konuşmada, "Bizler Sayın Öcalan’ın yolunda yürüyoruz. 2014 seçimlerinin barışçıl çözüm getirmesini umuyoruz. Bugünden sonra inanıyorum ki hiç bir annenin ağlamasına izin vermeyeceksiniz" dedi.

Belediye Başkan adayı Nurettin Ataman da 2014 seçimlerinde alınacak her fazla oyun Öcalan’ın özgürlüğüne destek olacağını belirterek, "Bu zindanların bütün kapılarını kırıncaya kadar durmayacağız. İçerde tek bir Kürt kalmayacak. Biz kardeşlerimizle kucaklaşmadıkça bu mücadele devam edecektir" diye konuştu.