Eser, iki askeri Nükleer Silahsızlanma Kampanyası (CND) sembolünün grafitisini duvara çizerken görüntülüyor

Bristol'da yaşayan sokak sanatçısı Banksy'nin Ukrayna'daki bir çocuk hastanesi için yardım toplamak üzere açık artırmaya çıkarılan eseri 81 bin sterline satıldı.

Eserin satıldığı MyArtBroker satış ağının Genel Müdürü Charlotte Stewart, yaptığı açıklamada: "İnanılmaz derecede cömert bir müşterimiz, Banksy'nin CND Soldiers baskısını satmayı teklif etti. 20 bin sterlinlik açılış fiyatına karşılık 81 bin sterlinlik teklif, beklentilerimizin oldukça üzerindeydi."

Stewart, bu bağışın önümüzdeki haftalarda Kiev'deki Ohmatdyt Çocuk Hastanesindeki "personelin, çocukların ve ailelerinin hayatlarında büyük bir fark yaratacağını" söyledi.

Bir bağışçı, Banksy'nin 2005 yapımı CND Soldiers eserini geçen Cuma günü MyArtBroker web sitesinde satışa çıkarmıştı.

Gözden kaçırmayın

DEÜ'de 'kişiye özel öğretim üyesi ilanı' iddiası bir kez daha meclis gündeminde DEÜ'de 'kişiye özel öğretim üyesi ilanı' iddiası bir kez daha meclis gündeminde

20 bin sterlin açılış fiyatıyla bailayan müzayedede yoğun ilgi nedeniyle açılış fiyatını 40 bin sterlinin üzerine çıkarılmıştı.

Eser, iki askeri Nükleer Silahsızlanma Kampanyası (CND) sembolünün grafitisini duvara çizerken görüntülüyor. CND, dünyayı nükleer silahlardan ve diğer kitle imha silahlarından arındırmak için kampanya yürütüyor.