Cumhur İttifakı ortaklarından MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün “Aday Belli Karar Net” mitingi için Manisa’ya gitti. Bahçeli’nin mitingi öncesi, alana VIP girişinden girmek isten AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’la, Ülkü Ocakları görevlileri arasında tartışma çıktı.

Pencere TV’den Ahmet Ünsal’ın haberine göre, Ülkü Ocakları görevlisinin AK Partili Akkal’a “Sizi tanımıyorum, buradan alamam” demesinin ardından başlayan olaylarda fiziki şiddete dönüştü.

AK Parti Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık’ı arbedenin içerisinden danışmanı alıp kurtardı. AKP Manisa Milletvekili ve partinin MKYK üyesi Murat Baybatur’un araya girmesiyle birlikte kavga, MHP’nin içerisindeki grupların kavgasına dönüştü. MHP'li yöneticiler AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal’dan özür diledi.  

ÖZÜR DİLEDİLER

Akkal ise  olayların kendisi yüzünden çıkmadığını belirterek, “Ben mitingi alanına girmek için ilgili giriş yerinden geçmek istediğimde oradaki Manisa milletvekillerini tanımayan bir görevli bana ‘Sizi tanımıyorum buradan alamam’ dedi. Ben de kendisine ‘Ben Manisa milletvekiliyim’ dememe rağmen almamakta ısrar edince araya Genel Başkan yardımcıları girmesiyle öylelikle miting alanına girebildim. Benim de bir anlam yükleyemediğim şekilde ortalık birden karıştı hatta bende çıkan kavgayı ayırmaya çalışanlar arasında idim” dedi.

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Tamer Akkal, Meclis’e İYİ Parti saflarından girmiş, daha sonra partisine yönelik eleştiriler getirerek istifa etmişti. Akkal, daha sonra da AK Parti’ye katılmıştı.