Bahçeli'den Karamollaoğlu yorumu: Son yılların en popüler siyasetçisi

Bahçeli gündeme ilişkin soruları yanıtladı

Siyaset 01.05.2018 - 11:30 01.05.2018 - 11:30

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığını açıklamasının ardından ilk açıklama MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi. Bahçeli, "Allah hayırlı uğurlu etsin. Son yılların en popüler siyasetçisi olmuştu bugün noktaladı. Bakalım bundan sonra ne kadar tekrarlanacak." dedi.

Bahçeli, henüz adaylığını açıklamayan CHP için ise "Sabrı taşırdı. Millet merak ediyor. Bir gün CHP önünde halk toplanacak. 'Artık açıkla şu adayı' diyecekler" diye konuştu.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle: 

"Bütün siyasi partilere bu manada sorumluluklar düşer. YSK bu manada görevlidir. Hal böyle olunca emniyet güçleriyle, partilerin temsilcileriyle seçim güvenliği sağlanmış olur. Ama esas seçmene düşer bu. Seçmen çok sabırlı, hileye tevessül etmeden demokratik hakkı olan oyunu kullanma hakkına kavuşursa seçim güvenli demektir.

KARAMOLLAOĞLU'NUN ADAYLIĞI

Allah hayırlı uğurlu etsin. Son yılların en popüler siyasetçisi olmuştu, noktayı koydu. Bakalım bundan sonra ne kadar tekrarlanacak.

Geçmiş dönemlerde her partinin seçim beyannamelerinde bulunan konular. Bugün biraz artırarak konmuş, söz gelimi 65 ve yukarı yaşlar için bugün 500'e çıkarmışlar. Bu binaları bir düzene koyuyorlar. Oradan hem bir tapu hem bir gelir elde edecekler. Biz henüz daha ayrıntıyı tam incelemiş değiliz.

CHP’NİN ADAYI

Sabrı taşırdı. Millet merak ediyor. Bir gün CHP önünde halk toplanacak. 'Artık açıkla şu adayı' diyecekler."

Yorumlar