MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 10 kentte yıkıma neden olan depremlerin ardından Fenerbahçe-Konyaspor maçı ve sonrasında Beşiktaş-Antalyaspor maçı öncesinde de tribünlerden yükselen 'hükümet istifa' sloganlarını hedef aldı.

Twitter'dan paylaşım yapan Bahçeli, protestoları "sorumsuzluk ve şuursuzluk" olarak niteleyip isim vererek kulüp yönetimlerine 'önlem almaya' çağırdı.  

MHP lideri Bahçeli'nin paylaşımları şöyle:

Muğlalı yaşam savunucularından seçim deklarasyonu Muğlalı yaşam savunucularından seçim deklarasyonu

"Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe-Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur.

Bugün oynanacak Galatasaray-Antalyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır.

'SEYİRCİSİZ YA DA TEDBİR ALINARAK...'

Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.

Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir."