Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli, Türkiye'deki fiyat artışlarına, seçimlere, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurusuna, II. Abdülhamid tartışmasına değindi.

"Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize göre Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır. 'FETÖ' bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır" diyen Bahçeli, seçim yarışıyla ilgili de şunları söyledi:

"Kılıçdaroğlu mahcup olacağı hevese şimdiden kapılmasın ve diğer zillet yedekleri boşuna heyecan yapmasın. Türkiyemizin manda ve himayecilere, emperyalizme kul köle olanlara, Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş'ın hayasız hayranlarına teslim olmayacak, teslim edilmeyecek, emanet yere düşürülmeyecektir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’in başlattığı II. Abdülhamid tartışmasına "Abdulhamid'i kimler sevmiyorsa onlara dikkat edeceğiz. Onlar batının etki ajanlarıdır... Sevmeyenler bizim de sevmediklerimizdir. Ermeni çeteleri, sömürgeciler, casuslar, Türk ve İslam düşmanları sevmez... Atatürk'ü seven Abdülhamid'i de sever" sözleriyle dahil oldu.

İsveç'in, "PKK'nın silah tedarikçileri arasında" olduğunu söyleyen Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğinin "Türkiye düşmanlarına olur demek" olacağını ekledi.

"Türkiye'nin itirazları gündeme alınmıyorsa gerekirse NATO'dan ayrılmak bile tercih olarak gündeme alınmalıdır" dedi.