MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Andımız'ın kaldırılmasına tepki gösteren Bahçeli, Başbakan Erdoğan'a tepki göstererek, ''Ne yaptıysan çekeceksin, ne ektiysen biçeceksin. İktidarımızın ilk aylarında Andımız geri getirilecek. Milli bayramların hakkına uygun kutlanması sağlanacak'' sözü verdi.

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle:

''Bayramı geride bıraktık. Kurbanlarımızı kestik, Allah’a daha yakın olmaya çalıştık. Bayramlarda dostluk, kardeşlik bapları pekişirken. Küslükler gerilemektedir. Ne yazık ki bayram süresince Ortadoğu’da olaylar durmamıştır. Vahşi saldırıları kınıyorum.

'DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ BÖLÜCÜLERİ KIŞKIRTTI'

Bölünerek demokratikleşen bir ülke görülmemiştir. Bölücülere şehitlik vermek küfürdür ve hepimize hakarettir. Demokratikleşme paketi bölücüleri şımartmış, kışkırtmış ve tahrik etmiştir.

'BU AZİZ ŞEHİTLERİMİZE KÜFÜRDÜR'

Vatan topraklarında teröristlerin sözde şehit sayılmaları hükümette herhangi bir sinir oluşturmamıştır, tepki vermemişlerdir. Bu aziz şehitlerimize küfürdür, ihanettir. Sözde şehitlikler yapmak kahraman şehitlerimizi bir kez daha vurmaktır.

Bir vatanda iki ayrı şehitliği olamayacağının farkında mısın Başbakan Erdoğan. Şehitle cesedin birbirine karışması halinde felaket oluşacağını biliyor musunuz Başbakan. Bitlis’te balık tutmaya giden vatandaşımızın dövülmelerini son dakika haberi olarak verenlere soruyorum. Bu haberleri de verecek misiniz? Yol kesenler, vatandaşımızı kaçıranlar da haber yapılacak mı? PKK paralel devlet yapılanmasının çivilerini çakmaktadır. Kandil, BDP, İmralı AKP’yi arasına almış top gibi bizim oralardaki tabir kiriştek gibi çevirmeye başlamıştır.

'ANDIMIZ'I GERİ GETİRECEĞİZ'

Başbakan ve hükümeti anında Yüce Divan'ı boylayacaktır. Başbakan Erdoğan, ne yaptıysan çekeceksin, ne ektiysen biçeceksin. Eğer halkımız izin verirse iktidarımızın ilk aylarında Andımız geri getirilecektir. Milli hak ve kazanımlar geri gelecektir. Milli bayramların hakkına uygun kutlanması sağlanacak. Bu MHP'nin yemini ve sözüdür.

'ISMARLAMA KALEMLERE İTİBAR ETMEYİN'

Başbakan’ın 'yedirmem' dediği MİT Müsteşarı son günlerde gündeme oturmuştur. Türkiye’nin izlediği Ortadoğu stratejisinin çeliştiği, 3 yıl önce alınan istihbarat bilgisinin bu şahıs tarafından sızdırıldığı bildirilmiştir.

T.C.’nin herhangi bir milli kuruluşunu dış haberlere ihtimal verip yargılayamayız. Ismarlama kalemlere itibar etmeyiz. ABD öyle diyor diyen köşe yazarlarına da aldırış etmemiz mümkün değildir. MİT Müsteşarı hükümet üzerinde bir güçlüdür ki böyle lanse edilmektedir. AKP’li bakanların arka arkaya demeç vermesi de panik belirtisidir.

'BİZ OSLO'DA KİMİN PAZARLIK YAPTIĞINI BİLİYORUZ'

3 bakan hala aynı konuda konuşuyorlar. Biz Oslo’da PKK’lılarla Başbakan’ın özel temsilcisi olarak kimin pazarlık yaptığını biliyoruz. İmralı canisiyle kimin konuştuğunu biliyoruz. Biz MHP’yi böceklerle saran ve Başbakan’a nutuk verenleri tanıyoruz. Bizim muhatabımız Başbakan ve hükümetidir. Diğerlerini ensesinde yakalarız. Türkiye’yi istihbarat devleti gibi göstermeye kimsenin hakkı yoktur.