“Baby Shark” YouTube videosu özellikle 2019 yılından bu yana izlenme rekorları kırmaya devam ediyordu

Gözden kaçırmayın

"Murat Ongun ayrıldı mı ayrılmadı mı, ne bir açıklama, ne bir yalanlama!" "Murat Ongun ayrıldı mı ayrılmadı mı, ne bir açıklama, ne bir yalanlama!"

Çocuklar için yapılan “Baby Shark” YouTube videosu 10 milyarın üzerinde seyredilerek kırılması zor bir rekora imza attı.

Güney Koreli eğitim amaçlı faliyet gösteren Pinkfong şirketi tarafından hazırlanan ve şarkıcı Hope Segoine tarafından seslendirilen video ilk kez 2016 yılında YouTube’a kondu. “Baby Shark” YouTube videosu özellikle 2019 yılından bu yana izlenme rekorları kırmaya devam ediyordu.

İki çocuğun Baby Shark dansı yapmasından oluşan klip 2020'de tüm zamanların en çok izlenen YouTube videosu olurken, 2022’de 10 milyar izlenme oranına ulaştı.

Basit sözleriyle hafızalara kolayca yerleşen ve özellikle çocuklar arasında popüler olan Baby Shark, aynı zamanda Nickelodeon TV dizisi olurken, önce Asya kıtasında başlayan popülerliği kısa süre içinde dünyanın dört bir yanına yayıldı.

Pinkfong'un ABD CEO’su Bin Jeong, 1 dakika 21 saniye süren klibin böylesi bir başarı elde etmesini beklemediklerini söyledi.