Gözaltına alınanlar arasında çocuğun ailesinden birilerinin olup olmadığına değinilmedi

ABD’de bir polis çevirmesinde, babasının polisler tarafından gözaltına alındığını gören kız çocuğu ellerini havaya kaldırarak polislere yürüdü. Polis, küçük çocuğu sakinleştirmeye çalıştı. Tartışmalara neden olan görüntüler sonrası polis de üzerindeki kameranın görüntülerini yayınladı.

Gözden kaçırmayın

İtalya'da ilk maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi İtalya'da ilk maymun çiçeği virüsü vakası tespit edildi

Amatör kamera ve polis üniformasındaki kameralarca kaydedilen görüntülerde, polisin bir kamyoneti durdurduğu görülüyor. Hırsızlık şüphesi ve silah taşıma ihbarı sonrası durdurulan aracın sürücüsünün ellerini havaya kaldırarak polise yürüdüğü görülüyor. Polis adamı kelepçeliyor. Babasının bu halini gören kız çocuğu ise bir süre sonra araçtan inerek aynı şekilde elleri havada polisin yanına gidiyor. Polisin kısa süre yaşadığı şaşkınlık sonrası, kız çocuğunu sakinleştirmeye çalıştığı görülüyor. Polis, küçük kıza “ellerini indirebilirsin” diyor ve kız çocuğu annesinin almasına izin veriyor. Polisler ardından aracın içine bakıyor ve arka koltukta oturan küçük çocuğu görüyor. Çocuğun da anne tarafından alınmasını isteyen polisler daha sonra aracı arıyor.

Olaya dair amatör kamera görüntülerinin yayınlanmasının ardından sosyal medyadaki “polis korkusu” tepkileri sonrası polis de, üniformalarındaki kameraların görüntülerini paylaşarak, polisin çocuğu sakinleştirme çabalarını yayınladı.

Polis yetkilileri araçta yapılan aramada arka koltukta bir plastik boncuk tabancasının bulunduğunu; hırsızlık olayına dair ise 2 kişinin gözaltına alındığını belirtti. Gözaltına alınanlar arasında çocuğun ailesinden birilerinin olup olmadığına değinilmedi.