Anayasa ve Adalet Komisyonları'ndan oluşan Karma Komisyon, Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanı, Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz’in hakkında düzenlenen 5 fezlekeyi görüşerek, oy çokluğuyla dokunulmazlığının kaldırılması kararı aldı.

Komisyon tarafından yapılan bilgilendirmeye göre rapor CHP ve HDP'nin muhalefet şerhleri ile birlikte Genel Kurul Gündemi'ne sunuldu.

TBMM Genel Kurulu’nun toplanması ile birlikte söz konusu raporun görüşülmesinin de önü açılmış oldu.

TBMM bugün CHP’li milletvekillerinin talebi üzerine sağlık çalışanlarının sorunlarını görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağrıldı.

Toplantıya AK Parti, HDP ve MHP katılmayacağını açıkladı.

Ancak AK Parti yöneticileri Genel Kurul’un çalışması için gerekli 200 kişiye ulaşılması durumunda kendi gündemiyle Meclis çalışmalarına katılacağına açıklamıştı.

TBMM Genel Kurulu bugün saat 15.00’te toplanacak. 200 kişiye ulaşılması durumunda gündemindeki sağlık çalışanlarının sorunuyla ilgili görüşmeyi yapacak.

Meclis İç Tüzüğü'ne göre olağanüstü toplantılarda yapılan çağrı kapsamında görüşmeler yapılıp Meclis kapanıyor. Ancak AK Parti ve MHP grubu bir sonraki gün için çalışma talep edebilir.

O zaman Meclis gündemine alınan Aydeniz’in dokunulmazlığının kaldırılması ile ilgili raporun da görüşülmesi mümkün olur.