Ahmet Aras, Ağaoğlu'nun, 'Tuzla Sulak Alanı'nı yok edecek şekilde su kaynaklarının yönünü değiştiren kaçak baraj ve göletler yaptığını' duyurdu

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, iş insanı Ali Ağaoğlu'nun, Muğla'nın Bodrum ile Milas ilçeleri arasında bulunan Mandalya Körfezi'nde tüm itirazlara ve bilimsel uyarılara rağmen yapmayı planladığı ve inşaat ruhsatı aldığı turizm kentinin, 'doğal su kaynaklarının yönünü değiştirdiğini' söyledi.

Ahmet Aras, sosyal medya hesabından Ali Ağaoğlu'nun, 'Tuzla Sulak Alanı'nı yok edecek şekilde su kaynaklarının yönünü değiştiren kaçak baraj ve göletler yaptığını' duyurdu.

Gözden kaçırmayın

Yunanistan'dan Erdoğan'a: Tartışmaya girmeyeceğiz Yunanistan'dan Erdoğan'a: Tartışmaya girmeyeceğiz

Aras, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Ali Ağaoğlu, hatırlarsanız önce Bodrum’da olduğunu söyleyerek tanıttığınız, itirazımız üzerine Milas’ta olduğunu kabul ettiğiniz “suni cennet” projenize karşı sivil toplum örgütlerinin açtığı davalarda mahkeme tarafından tespit edilen bilirkişi heyeti, projenizin; 197 tür kuşun yaşadığı Tuzla Sulak Alanını yok edeceğini tespit etmekle birlikte, ÇED raporu alabilmek için verdiğiniz “Su kaynaklarını olduğu gibi bırakacağız” taahhüdünüze rağmen, DSİ’den habersiz olarak yaptığınız baraj ve göletleri de tespit etmiş!! Ali Bey, membranlı göletlerle yönünü değiştirdiğiniz derenin akışı kesilen tatlı suyu, sizin şirketler grubunuzun değil, halkın malıdır. Özetle size demek istediğim, biz bu olup bitenleri görmemezlikten gelmeyiz, gelmeyeceğiz.”