Tarihi tiyatroyu tuvalet ihtiyacını gidermek için kullananlar bile var.

Ankara Ulus’taki Roma Antik Tiyatrosu'nun harabeye döndüğü belirtiliyor.

Madde bağımlılarının meskeni haline geldiği ifade edilen tarihi tiyatroyu tuvalet ihtiyacını gidermek için kullananların olduğu iddia ediliyor.

Mehmet Ali Akkum’un Güçlü Anadolu Gazetesi’ndeki haberine göre, Ankara’nın Ulus Semtinde Hisar Caddesi ile Pınar Sokak arasında yer alan kazı çalışmaları 2009 yılında başlatılmıştı.
 
Kazı çalışmalarından sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ulus Tarihi Kent Merkezi Yenileme Alanı Projesi kapsamında Roma dönemine ait Antik Tiyatro’da restorasyon çalışmaları yapıldı.
 
Bir süre önce restorasyon çalışmaları durduruldu. Antik Tiyatro’nun etrafı Büyükşehir Belediyesi tarafından tel örgülerle çevrilerek muhafaza edilmeye çalışılıyordu. Yaklaşık 6 ay önce Büyükşehir Belediyesi, Antik Tiyatro’nun etrafındaki tel örgüleri söktü.
 
Tarihi tiyatro kaderine terk edilmiş durumda. Antik Tiyatro’da madde bağımlıları, uyuşturucu  kullanılırken, alkol alan kişilere de burada tarihi yapıya zarar veriyor. Antik Tiyatro içerisinde birçok noktasında ateş yakılmış. 
 
Çevrede bulunan esnaf Antik Tiyatro içerisinde fuhuş yapıldığını da iddia ediyor. Bazı kişiler ise burayı tuvalet ihtiyacını gidermek için kullanıyor. Gün içerisinde Antik Tiyatro’da bu tür manzaralarla sık sık karşılaştıklarını ifade eden esnaf ve vatandaşlar yetkililerden bir an önce önlem bekliyor.