Ankara Altındağ'da, bir evde Afganistan uyruklu 5 kişinin bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturmada gelişme var. 

5 Afgan’ın katil zanlısının M.O.Y. olduğu belirlendi. 9 Kasım’da yurt dışına kaçtığı belirlenen katil zanlısı ile ilgili kırmızı bülten çıkarıldığı belirtildi.

NTV’de yer alan habere göre, Ankara’ da öldürülen 5 Afganlının katil zanlısı belirlendi. M.O.Y.’ nin 9 Kasım'da yurt dışına kaçtığı tespit edildi. Pakistan'dan Afganistan’ a kaçtığı belirlenen zanlı hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.

5 AFGAN, İLAÇLA UYUTULUP ÖLDÜRÜLMÜŞ

 5 kişinin, aynı ülke vatandaşı M.O.Y. tarafından ilaçla uyutulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

Altındağ'daki Örnek Mahallesi'nde, 10 Kasım günü, Afganistan uyruklu 5 kişinin cesedi bulundu. Asadullah Rahimy'nin iple bağlandıktan sonra boğularak, Sarfarz Sayaz, Habibollah Jora Khan, Abdul Halım Roozi Qul ve Abdurrahman Azizi'nin ise bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edildi.

Amsterdam seks ve uyuşturucu için gelen ‘çılgın turistleri’ engellemeye hazırlanıyor Amsterdam seks ve uyuşturucu için gelen ‘çılgın turistleri’ engellemeye hazırlanıyor

Göç İdaresi’nde kayıtları olan 5 kişinin, farklı işlerde çalıştığı belirlendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, 5 Afgan vatandaşının, yine aynı ülke vatandaşı M.O.Y. tarafından ilaçla uyutulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

Şüphelinin, cesetler bulunmadan 1 gün önce Pakistan üzerinden Afganistan'a kaçtığı ileri sürüldü. Öldürülen 5 kişinin daha önce M.O.Y.'ye, ailelerine ulaştırması için para verdiği; ancak katil zanlısının bu paraları Afganistan'a göndermediği öğrenildi.