Gezi eylemleri sırasında katledilen Ali İsmail Korkmaz anısına kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV), Hatay Valiliği'ne yapmış olduğu izin başvurusuna henüz cevap alamaması nedeniyle 6 Kasım'da gerçekleşecek İstanbul Maratonu'nda yardım kampanyası düzenleyemiyor.

Online veya kitlesel bağış kampanyaları için Valilik tarafından verilmesi gereken izin sürecinin henüz sonuçlanmadığını söyleyen Emel Korkmaz, “Hatay Valiliği'ne yapmış olduğumuz izin başvurumuza, İstanbul Maratonu'na iki gün kalmasına rağmen henüz cevap alamadık. Bu yüzden geçen sene de olduğu gibi ALİKEV olarak, bu sene de İstanbul Maratonu'nda bağış kampanyası açmama kararı aldık. Ali İsmail Korkmaz bursuyla eğitim hayatına devam eden 250 öğrencimiz için kampanya yapamasak da kurulduğumuz günden bu yana bizi yalnız bırakmayan gönüllülerimiz ve bağışçılarımızla gençlerin eğitim hayatına destek olmaya devam edebileceğimizi biliyoruz” dedi.

'İSTANBUL MARATONU HALK KOŞUSUNA KATILACAĞIZ'

Maratonda kampanya açmasalar da İstanbul Maratonu'nun bir kampanyadan çok daha fazlası olduğuna inandıklarını dile getiren Emel Anne, “İstanbul Maratonu, Ali İsmail Korkmaz Bursu ve bu burs desteğiyle okuyan öğrenciler için çok önemli bir kaynak olsa da bundan daha fazlası. Her sene yüzlerce gönüllümüz ve destekçimizle yan yana gelmek ve Ali İsmail'in düşlerindeki özgür ve adil dünya için dayanışmayı ve umudu büyütmek, ortak bir hayal için beraber yürümek demek. Bu yüzden bu sene de ALİKEV olarak İstanbul Maratonu Halk Koşusuna katılacak, tüm destekçilerimizle birlikte dayanışmayı ve umudu büyütmek için köprüyü hep beraber geçeceğiz” ifadelerini kullandı.