Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, 3-1 kaybettikleri Trabzonspor maçından sonra çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe camiasına seslenen Koç, "Fenerbahçe camiası için artık ayaklanma zamanı. Ne gücünüz, gücümüz varsa omuz omuza vereceğiz ve bu düzeni en kısa zamanda yıkmak için elimizden geleni yapacağız. Yürüyüşse yürüyüş, sosyal medyada çalışmalarsa sosyal medya, federasyona gitmekse federasyona gitmek... Harekete geçme ve ayaklanma zamanı. Fenerbahçe’nin haklarını korumak adına camia ve taraftarın bugün Sabiha Gökçen’e giderek ilk adımı atarak, böyle bir hazırlık var duyuyorum, bunu yapın arkadaşlar" diyerek sözlerine devam etti:

"Tam böyle bir ayaklandık aldık başımızı gideceğiz, anlamsız mantıksız bir hakem performansıyla bu noktaya gelindi. Biz buna dur demek zorundayız. Kulüpler Birliği olarak çalışmalarımızı yapıyoruz çünkü bu insanlar hakem camiası adı altında baştan aşağı kendini yeniden dizayn etmesi gerekiyor. Bütün bu hakemleri bir gecede değiştiremeyiz ama alacağımız önlemlerle bunların yarattığı kaotik ortamı minimize edebiliriz. Puanlar açıklanacak, hakem atamaları ondan bundan gelen telefonlarla belirlenmeyecek. Bu sistem böyle gitmeyecek. 2 senedir doğrandık, ama biz söylemeye devam edeceğiz. Fenerbahçe’den daha yüksek sesle başkaları söylemeye başladı. Sahada VAR hakemi ayrı, saha hakemi ayrı olacak. Bugün sahada 90 dakika koşamayan bir hakem tecrübe ve eğitimi ile VAR’da çok daha iyi performans verecek.

MHK Başkanı’na da sesleniyorum, bizimle inatlaşmayın. Böyle olmaz bu iş. Fenerbahçe taraftarına sesleniyorum. Biz şampiyon olacağız. Büyük resmi görün ve kenetlenin. Gidebilenler Sabiha Gökçen’e gitsin bu gece.

Herhalde teknolojinin gelmesinin ardından hakem performansı geriye giden tek ülke biziz. Fenerbahçe camiasına sesleniyorum, sakin olun. Bunların hepsinin kökü temizlenecek."

TWİTTER'DAN DESTEK ÇAĞRISI YAPILDI.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Resmi Twitter Hesabı'ndan yaptığı duyuru niteliğindeki açıklamada ise şu ifadelere yer verdi:

Bu gece hakem eliyle yapılan haksızlıklara tepki olarak Fenerbahçemizi karşılamaya gidecek Büyük Taraftarımızın dikkatine; Takımımız 00.15’te Sabiha Gökçen Havaalanı’nda olacaktır.