Altılı Masa'nın dün cumhurbaşkanı adaylığı konusunu görüştüğü toplantıda, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itiraz etmesinin kulislere yansıması sonrası, İyi Parti Genel İdare Kurulu (GİK), bugün saat 13.30'da genel merkezde toplanma kararı aldı. 

T24 yazarı Murat Sabuncu, dünkü toplantının ardından Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığının masada gündeme geldiğini, Akşener hariç diğer liderlerin olumlu yanıt verdiğini yazdı. Sabuncu'nun aktardığına göre; Akşener, "Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olsun, partim bana bu iki ismi öner yoksa çık gel dedi" diye konuştu. Kılıçdaroğlu ise, "Onlar belediye başkanlığı görevine devam edecek" dedi. Akşener, "O zaman ben bunu partimin yetkili kurullarına, il başkanlarıma danışayım" yanıtını verdi. Bunun üzerine ne yapılacağı düşünülürken Kılıçdaroğlu, "Gerekirse beş parti imzasıyla bir açıklama yapılır" deyince Akşener, "Ben kalkıp gideyim mi yani?" karşılığını verdi. Diğer liderler, devreye girdi ve pazartesiye kadar herkesin kendi partisiyle istişare ederek tekrar bir araya gelinip açıklama yapılması noktasında arabuluculuk yapıldı.

T24 Ankara Temsilcisi Gökçer Tahincioğlu'nun aktardığı kulis bilgilerine göre de Akşener’in, dört liderin Kılıçdaroğlu’nun ortak adaylığına destek vermesi üzerine, net bir itiraz dile getirmediği, ancak, “Siz partilerinizin yetkili kurullarından karar için yetki aldınız ancak ben de İyi Parti’nin yetkili kurullarına götürmeliyim” dediği ifade edildi.

Bu gelişmeler üzerine İyi Parti GİK, bugün saat 13.30'da genel merkezde toplanma kararı aldı. Akşener'in toplantı sonrası açıklama yapacağı bildirildi. 

Tuba Büyüküstün ve Fırat Çelik Fransa’da depremzede çocuklar için yardım gecesi düzenliyor Tuba Büyüküstün ve Fırat Çelik Fransa’da depremzede çocuklar için yardım gecesi düzenliyor

Öte yandan İyi Partili 81 il başkanının daha önce planlandığı üzere Ankara'da bir araya geleceği toplantının, bir sonraki toplantının tarihi olan 6 Şubat'a ertelendiği öğrenildi.

KILIÇDAROĞLU MARAŞA’A GİDİYOR  

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile deprem bölgesi Kahramanmaraş'a gideceği öğrenildi.