İYİ Parti lideri Akşener, İstanbul'da metro açılışında yaptığı konuşmada "Birilerinin azıcık sinirlerini bozayım mı, gıcık edeyim mi?" diye seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın açılışında konuştu.

Ferhat Yaşar'ın Gazete Duvar'da yer alan haberine göre, Akşener, şunları söyledi:

"Bugün bir açılış için beraberiz, ama bu normal bir açılış değil. Azıcık sinirini bozayım mı bazılarının? Bozayım değil mi? Azıcık gıcık edelim mi? Peki. İşte, bu açılışlara gıcık olunduğu için arkadaşımıza, belediye başkanımıza yasak geliyor. Biz bunu sandıkta değiştireceğiz, helal oylarımızla değiştireceğiz, o için korkuyorlar. Korkutmaya da devam edeceğiz, eğlenin azıcık.

İstanbul gibi bir şehri nasıl alırlar dendi. ‘Hiçbir şey olmamışsa bir şey oldu’ dendi ve bir şey oldu. Hem Canan başkana ve hem Buğra başkana o ıslak imzaları almasaydınız bir şey olacaktı. Allah sizden razı olsun. Demek ki neymiş; bu abidik gubidiklere hazır olmalıymışız ama tedbirini almalıymışız. Tedbir alınca abiler gıcık oluyormuş, yere yapışıyormuş. 13 bin 500 oyu halledemediler, sonra kadınıyla erkeğiyle 805 bin farkla yeniden seçtik. Ahmaklığa bakın; 13 bin 500 oy farkla seçilen belediye başkanıyla 805 bin farkla seçilmiş belediye başkanı arasındaki gücü arasındaki farkı bilmeyen ahmaklara bakın. Sonra ahmak denilince kızıyorlar. Hadi benim dokunulmazlığım yok, ben de ahmak dedim. Bekleriz, buyur birader.

Bu ülkede darbelerle, vesayetle, sopalarla, işkencelerle karşılaştık. Darbe dönemlerinde dahi, darbe dönemi sonrasında dahi yargının bu derece emir olduğu, cübbelere düğme dikilen döneme rastlamadık. Demek ki kazanmak zorundaymışız. Yargının bağımsız, tarafsız olması için kazanmak zorundaymışız.

Ekrem Başkan üzerinden hepimizin iradesi test ediliyor. Buradaki duruşumuza göre, milletimizin iradesine göre, sonrasına bir yolculuk başlayacak. Bir İstanbullu olarak diyorum ki; eğer biz İmamoğlu’nu verirsek, eğer biz bu hukuksuz kararla mücadele etmezsek, bu belediye başkanlarımızın çalışmalarının önüne geçmek için her türlü haksızlığın karşısında dimdik duramazsak yuh olsun bize."