İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Altılı Masa'dan ağır suçlamalarla ayrılarak, CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı "aday olmaya" davet etmesine iki başkandan yanıt geldi.

İYİ Parti binasına kurşun: Şüpheli serbest bırakıldı İYİ Parti binasına kurşun: Şüpheli serbest bırakıldı

Yavaş ve İmamoğlu Twitter'dan yaptıkları açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteklerini yineledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de paylaşımında, "Bu toprakların hasret kaldığı yepyeni bir dönem başlıyor..." diye yazdı.

Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu, Tunç Soyer, Zeydan Karalar ve Vahap Seçer’in katıldığı CHP’li beş büyükşehir belediye başkanının Ankara'da Gölbaşı Mogan Gölü Belediye Tesisleri’nde gerçekleşen toplantı sona erdi. Toplantının Kılıçdaroğlu'nun bilgisi dahilinde gerçekleştiği belirtildi.

Toplantının ardından başkanlar, "adaylık" ile ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulundu. 

YAVAŞ: AYNI ÇİZGİDEYİZ 

Mansur Yavaş, "Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir."  @ekrem_imamoglu" açıklamasını yaptı.

İMAMOĞLU: MİLLET İTTİFAKI’NIN, EKSİLMEDEN ÇOĞALARAK BÜYÜYECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOKTUR

Ekrem İmamoğlu, "Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın @kilicdarogluk ’un ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur. @mansuryavas06" dedi. 

SOYER: BU TOPRAKLARIN HASRET KALDIĞI YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR 

Tunç Soyer de paylaşımında, "Bu toprakların hasret kaldığı yepyeni bir dönem başlıyor... Gençlerimizin hayal kurabildiği, tüm farklılıkların zenginliğe dönüştüğü, düşüncelerin özgürlükle yeşerdiği, doğanın zulüm görmediği bir gelecek çok yakın. Bu geleceğin peşindeyiz" diye yazdı.

VAHAP SEÇER: MİLLET İTTİFAKI’NIN BİR VE BERABER OLMASINI DİLİYORUZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer de paylaşımında "Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kılıçdaroğlu'nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz"ifadelerini kullandı.