AKP’nin 3 büyükşehir adayı açıklanacak mı?

Dağ, üç büyükşehir adayının açıklanmayacağını söyledi

Siyaset 24.11.2018 - 13:14 24.11.2018 - 13:14

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir, İstanbul ve Ankara için merak edilen sorunun yanıtını verdi.

AKP'li Hamza Dağ, katıldığı canlı yayında "İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarımız bugün açıklanmayacak" dedi.

Hamza Dağ şu açıklamaları yaptı:

"Salı günü bir kısmı daha açıklanacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Arjantin'den dönüşünden sonra bir kısmını bırakmak gibi bir durum söz konusu olabilir. Mart ayına daha zamanımız var. Bu zaman içinde hem kampanya sürecini gündemde tutarak AK Parti'nin konuşulmasını, adayların konuşulmasını tartışılmasını aynı zamanda sahada çalışmalarını ortaya koyarak, daha sonra ilçe adaylarını açıklaması söz konusu.

Üç büyük şehirde daha farklı bir aday tanıtımı yapılabilir. Üç büyük şehrin önemi var, farklılığı var. Nüfusumuzun yarıya yakını bu üç büyük şehirde yaşıyor. Bu üç büyükşehire daha farklı bir aday tanıtım düşüncesi hasıl olmuş olabilir.

Şu anda bu adayları biz açıklamadık. İstanbul, Ankara, İzmir adaylarımız bugün açıklanmayacak. Partinin yetkili ağızlarından bu konuda bir açıklama söz konusu olmadı.

Mesela İzmir ile bir çok isim konuşuluyor. Daha sonra "değişti mi" sorusu akla gelebilir. Hepsi şehirlerin, kişilerin özelliklerine göre bir değerlendirme durumu söz konusu olabilir."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@