AKP Sözcüsü Mahir Ünal, MKYK sonrası açıklamalarda bulundu.

İstifası istenen başkanlarla ilgili açıklama yapan Ünal, “Ankara yarın İstifa edeceğini açıkladı. Balıkesir'den de aynı şeyi bekliyoruz. Meseleyi isimler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz. İstifalar gündeme gelince metal yorgunluğunu öne sürüyorsunuz. Muhalefetten FETÖ ve yolsuzluklara dair iddialar geliyor.  Bunun hukuki ve idari olarak değerlendirmesi başka birşeydir. Muhalefetin israrla hukuki meseleye çekmek istemesi sürdürdükleri kara propagandayla ilgilidir. Bu süreçlerin hukuki ve cezai süreçle ilgisi söz konusu değildir” dedi.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal'ın yaptığı açıklamalardan satırbaşları şöyle:

Mahir Ünal: (İstifafalarla ilgili) Gelen de giden de bizim arkadaşımızdır.

Bu güne kadar bütün seçimleri kaybetmiş hiçbir siyasi başarısı olmayanların bunu anlamasını beklemeyiz. Hepimiz bir gün yerlerimizi çok büyük heyecan ve enerjiyle yerine getiririz.

Kemal Kılıçdaroğlu iftirayı hakareti muhteşem şekilde yapıyor. Yapamadığı şey milletin umudu olduğu değişim dönüşümü siyaseti asla ve asla yapamıyor. Dönsün önce kendine baksın. Kılıçdaroğlu, müftülere nikah yetkisiyle ilgili bizim çizgimize geldi.

Cumhurbaşkanımızın metal yorgunluğu dediği, bu heyecanı duyduğu ilk günkü aşkı kaybedenler içindir. AK Parti kendisini 2019'a hazırlarken Türkiye'yi de 2023'e hazırlıyor.

Ankara yarın İstifa edeceğini açıkladı. Balıkesir'den de aynı şeyi bekliyoruz. Meseleyi isimler üzerinden konuşmayı doğru bulmuyoruz.

İstifalar gündeme gelince metal yorgunluğunu öne sürüyorsunuz. Muhalefetten FETÖ ve yolsuzluklara dair iddialar geliyor.  Bunun hukuki ve idari olarak değerlendirmesi başka birşeydir. Muhalefetin israrla hukuki meseleye çekmek istemesi sürdürdükleri kara propagandayla ilgilidir. Bu süreçlerin hukuki ve cezai süreçle ilgisi söz konusu değildir.

İLÇELERDEKİ İSTİFA İDDİALARI

Değerlendirme süreci devam ediyor. AK Parti'nin performans kriterleri, Cumhurbaşkanımız tarafından değerlendirme süreci başladı. Bu devam ediyor. Bunu sizlerle paylaşıyoruz.

Kılıçdaroğlu'nun genel seçimin erken yapılmasını istemesine ilişkin...

Gündemimizde erken seçim yok. Milleti de seçim külfetine taşıma niyetimiz yok.

1996'da yapılan değişimle birlikte artık belediye meclisi bunu gerçekleştiriyor. Bunu Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği karardır. Biz de meclis üyeleriyle bu konunun istişaresini yaparız.