AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM'de yaptığı açıklamada AKP'li Zafer Işık'ın saldırısına uğraması sonucunda yoğun bakımda tedavi gören İYİ Partili Hüseyin Örs'ü suçladı.

Işık hakkında, "Zafer Bey'i bilenler bilir. Beyefendiliği ile iş adamlığı ile naifliği ile bilinen bir insandır. Hüseyin Bey için üzüldük endişelendik ama Zafer Bey'in de çok sayıda darbı, yaralanması var" dedi.

TBMM bütçe görüşmeleri sürerken AKP'li Turan, AKP'li Zafer Işık'ın yumruklu saldırısı nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs hakkında açıklama yaptı.

AKP'li Bülent Turan, İYİ Parti'nin Zafer Işık'a ceza verilmemesi nedeniyle yaptığı protestoyu, "AK Parti grup konuşmacıları başladığında birkaç günden beri İYİ Parti grubunun Meclis'i terk ettiğini gözlemliyoruz. Şu an geldiler, baş tacı. Takdir kendilerinin her karara saygı duyuyoruz. Bu tarz konuşmaların Meclis'in teamülüne yakışmadığı kanaatimi kendileriyle paylaşmak istiyorum. Bu kararı tekrar değerlendireceklerini ümit ediyorum. AK Parti de eğer bu tarz devam ederse benzer bir kararı alma hakkını kendinde görecektir. Bunun da Meclis'e yakışmayacağını düşünüyorum" ifadeleriyle eleştirdi.