AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Antep’te Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan sanat merkezinin açılışında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kurtulmuş, “Bugün başka senaryolarla Türkiye’nin ve bölgenin yolunu kesmeye çalışıyorlar. Fırat’ın doğusu Fırat’ın batısı diye konuşuyoruz. Şunu çok açık söyleyeyim; Fırat’ın doğusu da bizim Fırat’ın batısı da bizim” dedi.

Gözden kaçırmayın

Kılıçdaroğlu: Celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Kılıçdaroğlu: Celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye?

Törende konuşan Numan Kurtulmuş, şunları söyledi:

“Bir asır önce atalarımız düşmanlara karşı destanlar yazmışlardı. Özellikle son yıllarda Orta Doğu’da yaşadığımız gerilimler, çatışmalar tam da planının yeniden raflardan indirilip uygulamaya konulmasıdır. Bir asır önceki planda ordularıyla işgal vardı. Sınırları suni şekilde kesmek vardı. Şimdi plan değiştirdiler, daha sinsi oyunlarla bu coğrafyayı bölmeye kalktılar.

Bir asır evvel sınırları bölüp gönüllerini bölemedikleri halkın içerisine etnik ayrılıklar, fitne, mezhep farklılıkları ile ayrılık tohumları ekmeye başladılar. Yetmedi, sınırlarını böldükleri insanları birtakım terör örgütleri marifetiyle vekâlet savaşları üzerinden hizaya sokmaya, bölmeye, parçalamaya ve yutmaya çalıştıklarını bir kere daha gösterdiler. Bugün başka senaryolarla Türkiye’nin ve bölgenin yolunu kesmeye çalışıyorlar. Fırat’ın doğusu Fırat’ın batısı diye konuşuyoruz. Şunu çok açık söyleyeyim; Fırat’ın doğusu da bizim Fırat’ın batısı da bizim. Fırat’ın doğusundaki Kürt de, batısındaki Kürt de, Arap da Türkmen de hepsi bizim kardeşlerimiz. Hepsi bizim coğrafyamızın insanları, aramızda ayrılık yok. Dün işgal ordularını nasıl aramıza koymaya çalıştılarsa, bugün aramıza koymaya çalıştıkları terör örgütlerini şöyle bir kenara attıkları zaman bu bölge halkı Allah’ın izni ile bir ve beraber olduğunu daha iyi anlayarak daha ileriye gidecektir.”