AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Maraş merkezli 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından yaptığı açıklamada, "Tüm kurumlarımız teyakkuza geçmiştir. Devletimiz arama kurtarma başta olmak üzere tüm birimleriyle iş başındadır" açıklamasında bulundu.

Van'da Newroz: Savaştan beslenenler bütün bir ülkeyi enkaz altında bıraktılar Van'da Newroz: Savaştan beslenenler bütün bir ülkeyi enkaz altında bıraktılar

Çelik, Maraş Pazarcık merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremin Maraş, Hatay, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya ve Urfa başta olmak üzere çevre illerde etkili olduğunu belirterek, "Tüm kurumlarımız iş başındadır. Tüm kurumlarımız teyakkuza geçmiştir. Devletimiz arama kurtarma başta olmak üzere tüm birimleriyle iş başındadır. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın kurtarılması için tüm birimlerimiz seferberlik halinde. Tüm vatandaşlarımızın yetkili birimlerin açıklamalarına göre hareket etmesi çok önemlidir. Büyük bir imtihanın içindeyiz. Bu büyük imtihanı el birliğiyle atlatacağız. Devletimiz iş başındadır. Vatandaşlarımızın devlet kurumlarımızın açıklamalarına göre hareket etmesi çok önemlidir" ifadelerini kullandı.