Ankara’nın AKP’li Kızılcahamam Belediyesi, ‘lüks hamam’ yaptırmak için ihale açtığı ortaya çıktı. İhalenin özel olarak davet edilen Ottotek İnşaat’a 240 milyon liraya verildiği belirtildi.

AKP’li Kızılcahamam Belediyesi, kamu bütçesiyle yaptırmak üzere 23 Eylül’de hamam projesi için ihale düzenledi.

Yaklaşık maliyeti 241 milyon 192 bin 136 lira olarak hesaplanan ve “Ankara İli Kızılcahamam İlçesi Hamam Binası Yapım İşi” adı verilen projenin ihalesi için ilana çıkılmadı.

İhale, Kamu İhale Kanunu’nun esas usul olarak öngördüğü, rekabete imkan veren “Açık” usül yerine, 21-b pazarlık usulüyle gerçekleştirildi. 

Sözcü’den Yusuf Demir’in haberine göre, özel olarak davet edilen 4 firmanın katıldığı ihale, Ottotek İnşaat’a 240 milyon liraya verildi.

İhalenin sözleşmesi 17 Ekim’de imzalandı. Sözleşmeye göre 26 Ekim’de başlayan hamam inşaatı, 27 Nisan 2024’te tamamlanacak. 

İhale yapılıp süreç tamamlandıktan sonra AKP’li Kızılcahamam Belediye Başkanı Süleyman Acar, geçtiğimiz günlerde projeyle ilgili bazı bilgileri paylaştı.

Acar, “İşte karşınızda aylardır yayınlamak için heyecanla beklediğimiz, 2 yılı aşkın süredir üzerinde çalıştığımız cennet ilçemizin adına yakışır; Kızılca Hamam Projemiz. Projenin hazırlanmasında Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum ile ekibine ve Belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” diyerek duyurduğu projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

-12 bin136 metrekare inşaat alanı,

-Gün ışığı ile aydınlanan hamamları,

-Kapalı ve açık otoparkları,

-28 adet fonksiyonel özel aile banyosu,

-14 adet dükkan,

-Özel Gelin ve VIP Hamamları,

-Termal Havuzları,

-SPA bölümü ve daha pek çok fonksiyonel alanları