AKP’nin Sivas’ta düzenlediği aday tanıtım toplantısında ilginç bir olay yaşandı. Görme engelli Fatih Karabağ, programın başlamasını beklerken bir anda dışarı çıkartıldı. Partinin milletvekili aday adayı da olan 30 yaşındaki Fatih Karabağ, olanlara bir anlam veremezken kendisine salonda yer yok’ denildiğini öne sürdü.

7 Haziran seçimleri için aday olarak belirlenen isimleri Sivas kamuoyuna tanıtmak amacıyla bir program düzenlendi. Programa milletvekili aday adayları da davet edildi. Görme engelli Fatih Karabağ da program için salona geldi.

Milletvekili aday adayı da olan Karabağ, salonun ön sırasında bir yere oturdu. Karabağ bir süre sonra yanına gelen iki partili tarafından kolundan tutulup salondan çıkartıldı.

Taraf'ta yer alan habere göre görme engelli Fatih Karabağ, duruma tepki gösterdi. Yara bandı satarak geçimini sağladığını ve partinin milletvekili aday adayı olduğunu belirten Karabağ, şunları söyledi:

“Dışarı çıkardılar, böyle bir şey olmaz, ‘Vatan, Millet, Sakarya’ diyorlar, bizi dışarı atıyorlar. Milletvekili aday adayıyım, yara bandı satıyorum, olur mu böyle. Allah’tan korkun, benim hakkım var, bendekinin de hakkı var. Ben hakkımı istiyorum, eğer hakkımı vermezlerse haram ediyorum böyle bir şey olmaz ya. AKP aday adayıydım. Yara bandı satıyorum. Sığmıyorlarmış, dar geliyormuş orası, onun için beni dışarı çıkardılar. Böyle bir şey var mı, yazık, günah, Allah’tan korkun. Görme engelliyim, beni dışarı çıkartmayın dedim ona rağmen attılar. Yapacak bir şey yok. Oturacak bir şey bulamıyorlar bana. Milletvekili aday adayıydım. Yaratılanı Yaradan’dan dolayı seviyorum. Herkesi seviyorum. Herkesi sevdiğim için bunlar başıma geliyor. Böyle bir şey var mı yahu?”