Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve Gaziantep, Adana, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Elazığ, Kilis başta olmak üzere birçok ili etkileyen depremde, Adıyaman'da enkaz altında kalan AKP Adıyaman Milletvekili Yakup Taş, yaşamını yitirdi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrasında AKP Adıyaman Milletvekili Yakup Taş'ın da enkaz altında olduğu açıklanmıştı. Enkaz altında kalan AKP'li Taş yaşamını yitirdi.

AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz sosyal medya hesabından Taş için taziye mesajı yayımladı. Yavuz mesajında şu ifadelere yer verdi:

"AK Parti Adıyaman Milletvekilimiz Yakup Taş'ın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Rabbim vekilimize ve tüm deprem şehitlerimize rahmeti ile muamele eylesin. Mekanları cennet olsun."

Geçtiğimiz gün Taş'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Vekilimiz Yakup Taş ailesi birçok hemşehrimiz gibi deprem nedeniyle enkaz altındadır. Dualarınıza vekilimiz ve ailesini de katar mısınız" denilmişti.

Celal Şengör neden papyon taktığını açıkladı Celal Şengör neden papyon taktığını açıkladı

Taş, depremden bir gün önce Tut ilçesinde AKP Tut İlçe Başkanı Ali Korkmaz'ın babasının cenaze törenine katılmıştı.