TİP'li milletvekili Ahmet Şık, kendisini hedef gösteren Devlet Bahçeli'ye "Suç örgütünün ortağı bayrağın altına sakladıkları suçlarının üzerini örtme çabasında" dedi.

 Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, TBMM'deki grup toplantısında kendisini hedef alan MHP lideri Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi. 

'Seçimlere iki ay kala konuşacağım' diyen Sedat Peker'in avukatından açıklama 'Seçimlere iki ay kala konuşacağım' diyen Sedat Peker'in avukatından açıklama

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Şık, "Ele geçirdikleri devletin tüm organlarını halka düşmanlık etmek için kullanan, yurttaşını ölüme terkeden siyasi parti kılığına girmiş Saray Rejimi adındaki suç örgütünün ortağı bayrağın altına sakladıkları suçlarının, dinin ardına gizledikleri günahlarının üzerini örtme çabasında" ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, Şık’ı hedef alarak "Geldiğimiz bu aşamada bu gedikli düşmanı TBMM’den yaka paça atmak devletin ve hukukun şeref ve güvenlik konusudur" demişti. Bahçeli aynı konuşmada Ahbap Derneği kurucusu müzisyen Haluk Levent'i ve YouTuber Oğuzhan Uğur'u da hedef almıştı.