İstanbul Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'ndeki saldırının ardından bombayı bıraktığı tespit edilen Ahlam Albashir'in yakalandığı evin, kendisini yurt dışına çıkarması planlanan Ahmet Jarkas'ın annesine ait olduğu ortaya çıktı.

Ahlam Albashir, 4 ay önce Türkiye'ye birlikte girdiği ve evli rolü yaptığı Bilal Hassan'ı aradı.

Ancak Bilal Hassan, Albashir'e kendisiyle ilgilenemeyeceğini başının çaresine bakması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Albashır, taksiyle önce Esenler'de kaldığı adrese gitti.

Buradaki eşyalarını alan Albashir, daha sonra saldırının ardından kendisini kaçırmakla görevlendirilen Ahmet Jarkas'la birlikte Küçükçekmece Kanarya Mahallesi'ne gitti. Jarkas, Albashir'i burada annesinin kaldığı eve götürdü.

BirGün’ün haberine göre, Albashir, operasyonla Küçükçekmece'de Ahmet Jarkas'ın annesinin kaldığı evde yakalandı. Albashir'le birlikte Jarkas'ın annesinin de gözaltına alındığı ve emniyete götürüldüğü öğrenildi.

Öte yandan Ahlam Albashir'in olaydan sonra kaçarken elinde görüntülenen güllerin de sırrı çözüldü.

Albashir'in patlamanın yaşandığı bankta oturduğu sırada gül satan bir kişinin yanına yaklaşarak gülleri uzattığı, Albashir'in gülleri almak istemeyince gülcünün ısrar ettiği, Albashir'in de dikkat çekmemek ve tartışmamak için gülleri satın aldığı öne sürüldü.