Ağrı'da BDP'li Sırrı Sakık'ın 10 oy farkla kazandığı bildirilen ve daha önce 14 kez sayılan sandıklar için bir kez daha sayım kararı çıktı.

İl Seçim Kurulu, Ağrı Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği seçimine ilişkin kullanılan tüm oy pusulalarının yeniden sayılmasına karar verdi.

Seçimi 10 oyla kaybeden AK Parti Ağrı Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Merkez İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunarak oyların yeniden sayılmasını istemişti. Ancak ilçe seçim kurulu bu başvuruya red yanıtı vermişti.

Bunun üzerine AK Parti adayı 'oyların yeniden sayılması' talebini İl Seçim Kurulu'na taşıdı. AK Parti'nin sonuçlara yaptığı itirazı değerlendiren YSK il Seçim Kurulu, oyların yeniden sayılmasına karar verdi.

YSK'nın aldığı bu karar sonucu Ağrı'da silbaştan oy sayımı başladı.

SIRRI SAKIK 10 OY FARKLA KAZANMIŞTI

Ağrı seçimleri BDP Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Sırrı Sakık kazanmıştı. Sakık ipi son dakikada göğüslemiş ve sadece 10 oy farkla seçilmişti.

Oy farkı bu kadar düşük olunca da en yakın rakibi AK Parti adayı itirazlarda bulunmuştu.

AĞRI SEÇİMLERİ ADAYLARIN ALDIĞI OY ORANLARI;

BDP ADAYI SIRRI SAKIK....................20 BİN 600 OY

AK PARTİ HASAN ARSLAN..................20 BİN 590 OY

SIRRI SAKIK İSYAN ETTİ

Sakık Twitter’da karar isyan etti ve şöyle yazdı:

AKP'nin bu kaçıncı itirazı.. sayısını unuttuk! Ağrı İl Seçim Kurulu itiraz yolu kapalı olmak üzere oyların tekrar sayılması kararını verdi.

Bu da bize gösteriyo rki kazandığımız seçimler, demokrasiden uzak, hilelerle bizden alınmak isteniyor.

Kazandığımız bir seçimi içinize sindiremiyor musunuz? Sayın Başbakan'a çağrımdır.!

Başbakan Yrd. veya Bakanlardan birini Ağrı'ya gönderin, aday yapın, istediğiniz bir tarihte seçimi yenileyelim ve yarışalım.. Hodri meydan!!