Taksim Dayanışması'nın çağrısıyla Gezi Davası kararlarına tepki olarak başlatılan Adalet Nöbeti kapsamında Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yapılacak.

Taksim Dayanışması'nın dün Gezi Davası kararlarına tepki göstermek işin başlattığı Adalet Nöbeti bugün ikinci gününde. Gezi Davası avukatları ve Gezi Dayanışması'nın çağrısında, bugün Çağlayan Adliyesi önünde saat 11.00’da Adalet Nöbeti yapılması, saat 12.30’da ise mahkeme heyetinin verdiği karara tepki göstermek için basın açıklaması yapılmasının planlandığı belirtilmişti.

Ferhat  Yaşar'ın Gazete Duvar'da yer alan haberine göre, Adalet Nöbeti ve basın açıklaması çağrısının ardından, Çağlayan Adliyesi'nin önü abluka altına alındı. Polis, adliye girişinde geçiş koridoru oluşturdu. Daha sonra açıklama yapılması planlan alan ve koridor genişletildi. Adalet Nöbeti çağrısı sonrasında çok sayıda kişi adliye önünde toplandı.

Gözden kaçırmayın

Ümit Dede: Kobani davasında seçim öncesi karar çıkarılmaya çalışılıyor Ümit Dede: Kobani davasında seçim öncesi karar çıkarılmaya çalışılıyor

Çağlayan Adliyesi’nde toplanan avukatlar, saat 12.30’da adliyeden çakacak ve adliye önünde basın açıklaması yapacak.