Konya'da jandarma, hayvanlarını beslemek için gittikleri adada mahsur kalan ve yiyecekleri tükenen 3 çiftçiye dronla yiyecek ve ilaç gönderdi

Konya'da jandarma, küçük ve büyükbaş hayvanlarını beslemek için gittikleri Hacı Akif Adası'nda; Beyşehir Gölü'nün donması sonucu mahsur kalan ve yanlarına götürdükleri yiyecekleri de tükenen 3 çiftçiye, insansız hava aracı dronla ekmek, gıda ve ilaç gönderdi. 

Yeşildağ Mahallesi'nde oturan Ahmet Eren, Yakup Eren ve Mustafa Gök,  Beyşehir Gölü kıyısına yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Hacı Akif Adası'nda besledikleri 400 küçükbaş ve 30 büyükbaş hayvanını beslemek için adaya gitti.

Gözden kaçırmayın

Rusya'dan Finlandiya sınırına ek askeri birlik yerleştirme kararı Rusya'dan Finlandiya sınırına ek askeri birlik yerleştirme kararı

Bir hafta önce adaya giden ancak yoğun kar yağışının ardından gölün donması üzerine geri dönemeyen 3 çiftçinin, yaşamlarını sürdürebilmeleri için yanlarında götürdükleri gıda malzemeleri de tükendi.

Bunun üzerine 3 çiftçi bugün saat 08.00 sıralarında Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı'nı arayıp yardım istedi. Herhangi bir araçla adaya ulaşmanın imkansız olması üzerine jandarma ekipleri, dronla, adada mahsur kalan çiftçilere ekmek, gıda ve ilaç gönderdi.