Avukatları ile 4 yıldan bu yana görüştürülmeyen Abdullah Öcalan'ın önümüzdeki ay Yunanistan'da görülecek davası için mektup yazdığı öğrenildi.

Öcalan'ın mektubunda, "Mutlak tecrit koşullarında sağlıklı bir savunma geliştirmem mümkün değil" dediği iddia edildi.

Radikal'de yer alan habere göre avukatları ile 4 yıldan bu yana görüştürülmeyen Abdullah Öcalan'ın avukatlarına önümüzdeki ay Yunanistan'da görülecek davası için 14 Ekim'de mektup gönderdiği belirtildi.

Öcalan'ın mektubunda, "Mutlak tecrit koşullarında sağlıklı bir savunma geliştirmem mümkün değil" dediği ileri sürüldü.

İmralı ile görüşmeler yapan heyette yer alan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, en son 5 Nisan'da Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan ile görüştüklerini, ondan sonra adaya gidemediklerini söyledi.

Buldan, "İmralı Adası'nda, Sayın Öcalan'ın yanında, kendisine çözüm sürecinde sekretarya görevi yapması ve yardımcı olması için 5 arkadaş bulunuyor. Bunların ailelerine yazdıkları mektuplarda İmralı Adası'ndan olup bitenlerden ve Sayın Öcalan'ın başta sağlık olmak üzere durumu hakkında bilgi almaya çalışıyoruz. Başka bir kanaldan bilgi almamız söz konusu değildir" dedi.

İmralı Adası'nda Abdullah Öcalan'ın bulunduğu İmralı Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde, geçen mart ayından bu yana PKK'li mahkûmlar Ömer Hayri Konar, Çetin Arkaş, Nasrullah Kuran, Veysi Aktaş ve Hamili Yıldırım kalıyor.