Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma kararı alındığını açıklayan Erdoğan, "Kesintisiz sokağa çıkma kısıtlaması uyglanacaktır" dedi.

Erdoğan'ın koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamaları şöyle:

Önümüzdeki günlerde hep beraber biraz daha fedakarlık yapmamız gerekiyor.

Filyasyon ekipleriyle birlikte yoğun mesai sarfeden muhtarlarımızın aşılarına baxşlanacaığının müjdesini vermek istiyorum.

29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00'dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00'e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz.

İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir.

Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek.

Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir.

Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. 

Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir."