Rize'de, lise son sınıf öğrencisi G. (16), tacize uğradığını anlattığı akrabasının da cinsel istismarına maruz kaldı.16 yaşındaki çocuk intihar girişiminde bulundu. yaşadıklarını anlattığı çizimler evde bulundu. 

K.E. HAKKINDA EV HAPSİ KARARI VERİLDİ 

Halk TV’de yer alan habere göre, Rize'de yaşayan lise son sınıf öğrencisi G., 7 ay önce, iddiaya göre, okul servis şoförü akrabası, K.E.'nin sözlü ve fiziki tacizine uğradı. Serviste kimsenin olmadığı anlarda çocuğu taciz eden K.E., yaşananları anlatmaması için tehdit etti. G.'nin tacizlere daha fazla dayanamayıp, yaşadıklarını haziran ayında anlattığı arkadaşları, durumu okul idarecilerine bildirdi. İdarecilerin bilgi verdiği ailenin suç duyurusu üzerine gözaltına alınan ve soruşturma başlatılan K.E. hakkında ev hapsi kararı verildi.

TACİZİ ANLATTIĞI AKRABASININ CİNSEL İSTİSMARINA MARUZ KALDI 

G., bu kez de başından geçenleri anlattığı akrabası B.E. tarafından olayları konuşmak için çağrıldığı evde iddiaya göre cinsel istismarına uğradı. Bir süre korkudan yaşadıklarını kimseye anlatamayan G., geçen hafta durumu ailesine açtı. Aile, Rize Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Soruşturma başlatılırken, G., 20 Eylül’de intihar girişiminde bulundu. Sesleri duyan anne ve babasının yetişmesi ile kurtarılan G., ihbarla gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulansla Rize Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan ve psikolojik destek verilen G.'nin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Olayın ardından B.E., savcılık talimatıyla jandarma tarafından gözaltına alındı. G., hakkında Adli Tıp Kurumu’nca adli muayene raporu düzenlenerek, savcılığa gönderildi. Jandarmadaki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen B.E., ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan dün akşam çıkarıldığı hâkimlikçe tutuklandı.

Yaşadıklarını anlatan G., "Bana yönelik servis şoförü K.E.’nin tacizleri oldu. Kardeşimin okula gelmediği zamanlarda arabada yalnız olmamdan faydalandı. Okulla ev arasında uzun bir mesafe var ve bunun 10-15 dakikalık kısmı ormanlık alandan geçiyor. Servisin arka kapısının açılmadığını söyleyerek ön koltuğa, yanına oturmamı söylüyordu. Yol boyunca taciz ediyordu. Bu tacizleri arkadaşlarıma anlatınca onlar da okul yönetimine ve aileme bildirdi. O kişiye, ev hapsi cezası verildi. Ben yaşananları akrabam B.E.'ye anlattım. O da yüz yüze konuşmak için beni arkadaşının evine çağırdı. Önce bu taciz olayını konuştuk sonrasında bana cinsel istismarda bulundu. Beni ‘Yaşananları herkese anlatırım’ diyerek tehdit etti ve başka bir gün ikinci kez bunu yaptı. Yaşadığım bu süreci resme döktüm. Kimseye anlatamadığım için de yaşadığım o süreci resimlerle dile getirdim. Bu süreç içerisinde ailemin değerini çok daha iyi anladım. Ailemin desteği ile ben yaşadıklarımla mücadele etmeyi öğrendim. Yaşanan bu tür olumsuzluklara karşı kimse sessiz kalmasın, sesini çıkarsın, kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın" diye konuştu.